Kretslopp och vatten inbjuder leverantörer att ansöka om att få lämna anbud i denna upphandling med säkerhetsskyddade avtal (”SUA”) avseende ett nytt Datacenter. Upphandlingen omfattar en komplett installation av ett nytt Datacenter i en nybyggd fastighet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32235000 Slutet övervakningssystem, 45343000 Installation av brandskydd, 48820000 Servrar, 72222300 IT-tjänster, 72315100 Stödtjänster för datanät, 72514000 Drift av dataanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen