53602-2026 - Resultat
Sverige – Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör – Personlig Skyddsutrustning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPersonlig Skyddsutrustning
BeskrivningUpphandling av ramavtal för personlig skyddsutrustning, såsom huvudskydd, hörselskydd, ögonskydd, andningsskydd och knäskydd till Trafikverkets verksamhet.
Intern identifierareKOM-418065
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18443500 Visir, 18444110 Hjälmar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierarePersonlig Skyddsutrustning