536047-2020 - ÄndringSverige-SPÅNGA: Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationell leasing skjutstativtruckar
Referensnummer: 2020-51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
MediCarrier AB bjuder in till anbudslämning i upphandling gällande operationell leasing av lagertruckar av modell skjutstativ. Upphandlingen avser hyresavtal för operationell leasing av tre stycken truckar av truckmodell skjutstativ, med optioner avseende operationell leasing av maximalt två ytterligare truckar av samma modell.