536186-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Maskintekniska installationer
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbyte av Absorptionsmaskiner Lindholmen och Gullbergsvass
Referensnummer: 21-0175
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45350000 Maskintekniska installationer
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborg energi har för avsikt att byta ut två absorptionsmaskiner belägna på våra anläggningar Lindholmen respektive Gullbergsvass.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42513000 Kyl- och frysutrustning, 45351000 Maskintekniska installationsarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen