536203-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Personbilar – Ombyggnation av polisens hundbilar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmbyggnation av polisens hundbilar
BeskrivningUpphandlingen avser ombyggnation av 100 befintliga hundbilar inkl. option om ytterligare 100 bilar.
Intern identifierareA365.316/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34110000 Personbilar
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34110000 Personbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareOmbyggnation av polisens hundbilar