536221-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Alafors: Transformatorer
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av krafttransformatorer TT2221 Ängarna
Referensnummer: 22/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31170000 Transformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av två stycken nya 16 MVA krafttransformatorer till transformatorstation TT2221 Ängarna i enlighet med detta förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31174000 Kraftförsörjningstransformatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen