536234-2024 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – IT-säkerhetspartner
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT-säkerhetspartner
BeskrivningUpphandlingen avser IT-säkerhetspartner som ska, tillsammans med kommunen, etablera en heltäckande lösning för hantering av säkerhetshändelser och incidenter för både lokal IT-infrastruktur och molnresurser, utveckla IT-säkerhetsområdet för att möta nuvarande och framtida behov med hjälp av nya tekniker och funktioner, utveckla kommunens informationssäkerhetsarbete, vara kommunen behjälplig i säkerhetsfrågor, incidenter samt utveckling och design av säkerhetslösningar.
Föregående meddelande2463-2023
Typ av förfarandeKonkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:75230:Lot:1