536250-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Renoveringsarbeten – TI 2024-1339 Pastellen 7 stambyte
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2024-1339 Pastellen 7 stambyte
BeskrivningEntreprenaden omfattar stam, - och badrumsrenovering, renovering av WC/dusch samt modernisering hall, ny El, ny ventilation och installation av IMD till 198st lägenheter beläget i 4st huskroppar med byggår 1974.
Intern identifierareTI 2024-1339
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45453100 Renoveringsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45211310 Byggnation av badrum, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45332200 VA-arbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45453000 Reparation och renovering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000