Nybyggnation av fördelningsstation F3 Elektron för Gävle Energi AB
Referensnummer: 12837
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31214000 Ställverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser nybyggnad av fördelningsstation F3 Elektron inkl. markarbeten. Spänningsnivå 77/11 kV.
Total bruttoarea ca 630 m2.
Totalentreprenad enligt ABT 06.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31170000 Transformatorer, 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31210000 Elektrisk utrustning för till- och frånslagning eller skydd av elektriska kretsar, 31213000 Distributionsutrustning, 31214000 Ställverk, 45213251 Byggnation av industrienheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen