536386-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnation av badrum – Ramavtal byggservice våtrum
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal byggservice våtrum
BeskrivningUpphandlingen avser Ramavtal för avrop av renovering av våtrum till följd av vattenskador eller annat behov av oplanerat underhåll i AB Bostadens fastigheter. Grovt uppskattat kommer ca 80 badrumsrenoveringar att avropas per år. Angiven volym och/eller fördelning utgör ingen garanti om omfattning av kommande avtal. TE är skyldig att utföra det verkliga behovet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211310 Byggnation av badrum
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115307:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44112200 Golvbeläggningar, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad