536436-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulter och konsulttjänster för broar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter och konsulttjänster för broar
BeskrivningAvesta kommun har många broar av olika modell och material och upphandlar därför ett ramavtal med tekniska konsulter och konsulttjänster för just broar. Är ni drivna konsulter med stor kompetens i broar? Då är det här en upphandling för er. Upphandligen delas upp i nedan angivna delområden: BroinspektörBroprojektör/BrokonstruktörBroförvaltningBrobesiktningsmanByggledare för broarProjektledare för broarVälkommen med ert bästa anbud!
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTeknisk konsult för broinspektion
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107856:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71631450 Brobesiktning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner, 71322300 Konstruktion av broar
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelTeknisk konsult som broprojektör/brokonstruktör
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107856:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelTeknisk konsult för broförvaltning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107856:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelTeknisk konsult för brobesiktning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107856:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelTeknisk konsult som byggledare för broar
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107856:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelTeknisk konsult som projektledare för broar
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107856:Lot:6