2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster - Miljö- och hälsoskyddsinspektör, livsmedelsinspektör, bygglovshandläggare och byggnadsinspektör
Beskrivning: Orust kommun genomför en ramavtalsupphandling av bemanningstjänster för miljö- och hälsoskyddsinspektör, livsmedelsinspektör, bygglovshandläggare samt byggnadsinspektör och inbjuder er att lämna anbud enligt detta upphandlingsdokument. Syftet med upphandlingen är att täcka beställarens behov av tillfällig personal för de angivna yrkesrollerna. Tjänsterna kommer att avropas vid tillfälliga vakanser som till exempel vid sjukskrivningar, ledigheter, uppsägningar eller perioder med hög arbetsbelastning.
Intern identifierare: Dnr. 68-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
Ytterligare klassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000