536595-2021 - ResultatSverige-Linköping: Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anhörigsängar
Referensnummer: UC-2018-362
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier
II.1.4.
Kort beskrivning
anhörigsängar till Region Östergötlands vårdlokaler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192120 Sjukhussängar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är på grund av produkternas art. De efterfrågade produkterna har ett sådant samband att en uppdelning på separata anbudsområden inte är motiverat.