53661-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Avseende ett vikariat för en projektingenjör till vägenhet 4, investering, Västra Götaland
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvseende ett vikariat för en projektingenjör till vägenhet 4, investering, Västra Götaland
BeskrivningVikariat för en projektingenjör till vägenhet 4, investering, Västra Götaland - Projektingenjören benämns resurskonsult nedan. Resurskonsulten kommer att ingå i vägprojekt på vägenhet 4, där behovet finns och avlasta i projektingenjörs-relaterade arbetsuppgifter. Projekten som konsulten kommer att arbeta i befinner sig huvudsakligen i planläggningsskedet men även andra skeden kan bli aktuella.
Intern identifierareKOM-419928
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareAvseende ett vikariat för en projektingenjör till vägenhet 4, investering, Västra Götaland