536645-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – Materialåtervinning Gips
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMaterialåtervinning Gips
BeskrivningPå SÖRAB:s anläggningar samlas det in olika fraktioner av avfall som sedan i möjligaste mån återvinns och därmed ingår i kretsloppet. Denna upphandling avser SÖRAB:s behov av behandling av fraktionen gipsavfall. Avtalstid är 2+1+1+1 år och planerad start av leverans av tjänsten är 2025-01-01.
Intern identifierareUH2024-23
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMaterialåtervinning Gips