Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Radiolänk
Referensnummer: Diarienummer: 18/106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31711423 Radiolänksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av radiolänk för uttag vid behov under avtalstiden.
Inbjudan
Myndigheten för samhällsskydd och beredskap, nedan kallad den upphandlande myndigheten, inbjuder till anbudsgivning gällande Radiolänk med diarienummer: 18/106, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
Upphandlingen handläggs administrativt av Ecenea Väst AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen