2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mur- och putsarbeten
Beskrivning: Härmed bjuder Karlstads kommun med ingående parter (kommunen) in till anbudslämnande i upphandlingen av mur- och putsarbeten. Kommunen söker en (1) seriös leverantör som under den kommande fyra (4) årsperioden ska att utföra mur- och put sarbeten på ingående parters befintliga fastighetsbestånd och under avtalstiden tillkommande fastigheter. Mur- och putsarbeten omfattar underhållsarbeten samt vara behjälplig med bedömning av framtida underhållsbehov. Läs gärna igenom upphandlingsdokumenten så snart som möjligt och har ni frågar så önskar kommunen att dessa ställs så tidigt som möjligt i annonseringsperioden. Detta ökar förutsättningarna att kommunen tidigt kan agera om så är behövligt och den planerad tidplanen kan hållas. Tack ock välkomna att lämna anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262500 Murning och tegelläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96964:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45262520 Tegelläggning, 45262521 Murverk av fasadtegel, 45262522 Murning