536793-2024 - Resultat
Sverige – Byggnadsanläggning – Solgården samt Bullerbyn, nybyggnation SÄBO samt förskola
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelSolgården samt Bullerbyn, nybyggnation SÄBO samt förskola
BeskrivningLaholmshem AB avser att upphandla nybyggnation av ett SÄBO om 40 platser samt en förskola om 6 avdelningar. Övriga förutsättningar framkommer ur uphhandlingsdokumentationen.
Intern identifierareLH 24/05
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del Solgården
BeskrivningLaholmshem AB avser att upphandla nybyggnation av ett SÄBO om 40 platser samt en förskola om 6 avdelningar.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelObligatorisk del Solgården