Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalentreprenad avseende nybyggnad av idrottshallar inom del av fastigheten Kungsbacka Inlagsgärde 1
Referensnummer: 19/105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Totalentreprenad avseende nybyggnad av idrottshallar inom del av fastigheten Kungsbacka Inlagsgärde 1.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45212225 Byggnation av sporthall, 45236100 Mark- och grundarbeten: diverse idrottsanläggningar, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byggentreprenad - Entreprenaden avser projektering, uppförande och iordningställande av en byggnad innehållande två idrottshallar.