536946-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Städtjänster för lokalerna tillhörande Europahuset i Stockholm, Sverige
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
Förordning (EU, Euratom) nr 2018/1046
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster för lokalerna tillhörande Europahuset i Stockholm, Sverige
Referensnummer: COMM/STO/2023/OP/0065
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Europeiska kommissionen, Europahuset i Sverige, söker ett städföretag för kontors-städning för att utföra städuppgifter på daglig, veckovis, månadsvis och årlig basis.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 161 280,00 EUR
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tjänster avseende kontorsstädning i Europahuset i Sverige.