536954-2021 - ResultatSverige-Älvsbyn: Personbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordon 2021
Referensnummer: 0223/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Älvsbyns kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende fordon med operationell fordonsleasing.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34113000 Fyrhjulsdrivna fordon, 66110000 Banktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalet omfattar operationell leasing av fordon för successiva avrop under avtalsperioden.
Del 1 - Personbil i mellanklassmodell
Del 2 – Stor personbil i kombimodell
Del 3 – Transportfordon mindre skåp
Del 4 - Personbil i mellanklassmodell LaddHybrid
Del 5 - Personbil i SUV-modell fyrhjulsdriven