536975-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Moduler
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobila OP - salar Nya Sjukhuset Malmö
Referensnummer: 80016600-403768-18656
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31731100 Moduler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av moduler för infektionskänslig kirurgi.
Regionfastigheter avser att upphandla två (2) mobila OP-salar om totalt ca 259 kvm med totalt ca 60 kvm yta för ovanliggande delplan. De mobila OP-salarna ska kopplas samman med byggnad 66 SUS Malmö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Regionfastigheter avser att upphandla två (2) mobila OP-salar om totalt ca 259 kvm med totalt ca 60kvm yta för ovanliggande delplan. De mobila OP-salarna ska kopplas samman med byggnad 66 SUS Malmö.