536982-2018 - ResultatSverige-Vänersborg: Kontorsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontors- och skolmaterial
Referensnummer: D.nr: 2018/34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30192000 Kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsförfarande
Öppet förfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling med förändringar och tillägg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22800000 Register, kontoböcker, pärmar, blanketter och övriga trycksaker av papper eller kartong, 22817000 Almanackor eller agendor, 22900000 Diverse trycksaker, 30192000 Kontorsmateriel, 30192900 Korrigeringsmedel, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 30199760 Etiketter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen