Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Etikettskrivare
Referensnummer: RS 2019-02823
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30199760 Etiketter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal med en leverantör för leverans av kvitto och etikettsskrivare för Västra Götalandsregionen samt det VGR ägda bolaget Göteborgs Operan AB Org.nr 556121-7828 behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30232130 Färgskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar leverans av kvitto och etikettsskrivare för Västra Götalandsregionen samt det VGR ägda bolaget Göteborgs Operan AB Org.nr 556121-7828.