53703-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Åkersberga: Undervisning och utbildning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för musikundervisning
Referensnummer: 2018-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för musikundervisning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 28 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80340000 Speciella undervisningstjänster, 80500000 Utbildningstjänster, 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal för musikundervisning.