537034-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Ögonvårdsprodukter och korrigerande linser
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Intraokulära linser med tillbehör
Referensnummer: RS2020-02046
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33730000 Ögonvårdsprodukter och korrigerande linser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av intraokulära linser med tillbehör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33731110 Intraokulära linser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen