Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elupphandling Gnesta
Referensnummer: 19/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Elupphandling för upprättande av ett ramavtal avseende Gnesta kommun, Gnesta Förvaltnings AB och Gnestahem AB. Totalmängd är ca 12 GWh per år och ramavtalets period är 1.1.2021 - 31.12.2022 med möjlighet till två optionsår. Sista anbudsdag är 9.1.2020.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 22 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster, 65310000 Eldistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Elupphandling för upprättande av ett ramavtal avseende Gnesta kommun, Gnesta Förvaltnings AB och Gnestahem AB. Totalmängd är ca 12 GWh per år och ramavtalets period är 1.1.2021 - 31.12.2022 med möjlighet till två optionsår. Sista anbudsdag är 9.1.2020 och ska vara bindande i 6 månader.