2. Förfarande
Förfarande
Titel: Helikopterflygningar, uppdragsflygningar
Beskrivning: Denna upphandling avser helikoptertjänster i form av uppdragsflygningar i syfte för forskning, oftast mellan 2-7 personer. Tarfala forskningsstation genomför forskning i fjällmiljö och på glaciärer inom Norrbottens län.
Intern identifierare: SU-484-0035-23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
Ytterligare klassificering (cpv): 60400000 Flygtransport, 60424120 Uthyrning av helikoptrar med besättning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Tarfala forskningsstation genomför forskning i fjällmiljö och på glaciärer inom Norrbottens län. Denna upphandling avser helikoptertjänster i form av uppdragsflygningar i syfte för forskning, oftast mellan 2-7 personer, för Tarfala forskningstations behov.
Intern identifierare: Helikopterflygningar, uppdragsflygningar