Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Endoskopiinterventionslabboratorium (EIL)
Referensnummer: DS2022-0116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar anskaffning av ett endoskopiinterventionslaboratorium med tillhörande tjänster enligt den omfattning och de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi, 33168100 Endoskop, 51410000 Installation av medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen