537278-2018 - ResultatSverige-Eskilstuna: Inställbara sängar med motor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemsjukvårdssängar, sängryggstöd och uppresningsstöd
Referensnummer: DU-UPP17-0067
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192130 Inställbara sängar med motor
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling
Denna upphandling avser ramavtal på hemsjukvårdssängar, sängryggstöd, uppresningsstöd samt tillbehör och reservdelar, för successiva avrop, enligt beskrivning nedan och i bifogade Kravspecifikationer och Mall för upphandlingskontrakt.
Upphandlingen omfattar:
Hjälpmedel, inklusive leverans
Tillbehör och reservdelar
Dokumentation
Utbildning för hjälpmedelsverksamheten
Support
Service under garantitiden
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen