2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fjärravlästa dricksvattenmätare
Beskrivning: Uppsala Vatten och Avfall AB bjuder in leverantörer att ansöka om att få delta i en konkurrenspräglad dialog avseende kontrakt för fjärravlästa dricksvattenmätare med tillhörande system. Upphandlingen börjar med en kvalificeringsfas. Ansökande som är kvalificerade har möjlighet att gå vidare till nästa fas.
Intern identifierare: UVA-2024-00081
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51200000 Installation av mät-, kontroll-, test- och navigeringsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 38420000 Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser, 38421000 Utrustning för flödesmätning, 38421100 Vattenmätare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Digitala fjärravlästa dricksvattenmätare