537359-2018 - PlaneringSverige-Norrköping: Konsulttjänster för projektledning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI: konsulttjänster inom lokalförsörjning
Referensnummer: 3.2.1-2018-47697
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Migrationsverket genomför RFI inför upphandling avseende konsulttjänster inom lokalförsörjning.
Migrationsverket vill vända sig till leverantörer på marknaden för att kunna få input kring kravställning av konsultprofiler och utvärderingsmodell.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Migrationsverket genomför RFI inför upphandling avseende konsulttjänster inom Lokalförsörjning.
Se vidare dokument i denna RFI.