See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster för ledning av förändringsprojekt, verksamhetsanalys och processutveckling inom naturvårdsområdet
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att stödja Naturvårdsverket i utvecklingen och digitaliseringen av verksamheten inom naturvårdsområdet genom att anlita kvalificerade konsulter för ledning av förändringsprojekt, verksamhetsanalys och processutveckling.
Föregående meddelande: 123456-2025
Intern identifierare: NV-08748-24
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsinbjudan (1)
Intern identifierare: 1649995
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: Projekt- och förändringsledare med erfarenhet av utvecklings- och förändringsprojekt, särskilt inom statliga myndigheter, skicklighet i samverkan med organisationer, förmåga att skapa engagemang och kunskap inom miljö- och naturvård som merit.
Intern identifierare: 1649996
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2
Beskrivning: 2. Verksamhetsanalytiker/verksamhetsarkitekt med stark analytisk förmåga, erfarenhet av att kartlägga verksamheter och informationssystem, kunskap om ramverk för verksamhetsarkitektur och erfarenhet inom miljö- och naturinformationsområdet som merit.
Intern identifierare: 1649997
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd