2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter riskanalys, vibrationsmätning och syneförrättning
Beskrivning: Tranås kommuns upphandlingsenhet inbjuder till anbudsgivning för tecknande av ramavtal för succesivt avrop av tekniska konsulttjänster inom områdena vibrationsmätning, riskanalys och syneförrättning.
Intern identifierare: UH24-036
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71620000 Analystjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Tekniska konsulter