2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter inom: Besiktning brand- och utrymningslarm, boende- och vattensprinkler, gassläcksanläggningar samt kökssläcksystem
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal avseende tekniska konsulter inom besiktning brand- och utrymningslarm, boende- och vattensprinkler, gassläcksanläggningar och kökssläcksystem. Konsulterna ska åta sig att utföra insatser i olika projekt. Detta ska ske i enlighet med kraven i detta förfrågningsunderlag.
Intern identifierare: KLF 2025/118
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tekniska konsulter inom: Besiktning brand- och utrymningslarm, boende- och vattensprinkler, gassläcksanläggningar samt kökssläcksystem