537488-2021 - PlaneringSverige-Uppsala: Företagshälsovård
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård förhandsannons
Referensnummer: KSN-2021-02533
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala Kommun avser att gå ut i upphandling beträffande företagshälsovård.
Upphandlingen kommer att omfatta Företagshälsovård som inkluderar hälsofrämjande, förebyggande och efterhjälpande tjänster.
Planerad tidpunkt för annonsering av upphandlingen är i februari 2022 men såväl tidpunkt som omfattning kan komma att ändras.
Välkommen att lämna anbud efter att upphandlingen är annonserad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen