Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Växtservice - hyra/köp av gröna växter
Referensnummer: LiU-2021-04034
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Begäran om information inom Växtservice-hyra/köp av gröna växter innan kommande upphandling
Inledning
Linköpings Universitet (LiU) gör inför en eventuellt kommande upphandling hyra/köp av gröna växter och växtservice en RFI.
Inför arbetet med upphandlingen av växtservice genomför vi denna marknadsundersökning i syfte att få information från branschen och synpunkter från potentiella anbudsgivare. Vi anser att denna information är viktig för oss för att utveckla och säkerställa vårt kommande förfrågningsunderlag.
Standardstorlekar och andra kriterier på växter och krukor
Växtbelysning
Växtvägg
Service
Utvärderingskriterier
Övrigt
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar, 03451000 Växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen