537516-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Släckt kalk – Ramavtal för kalkprodukter inkl. leverans
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för kalkprodukter inkl. leverans
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för leveranser av kalkprodukter till enheterna Kvarnsveden och Bäckelund inom AB Borlänge Energi.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24213000 Släckt kalk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101071:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter, 44921300 Kalksten