Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SAN
Referensnummer: UH-2018-57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30233000 Lagringsmedier och läsenheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ett tjänsteavtal för lagringslösning inom området IT infrastruktur med tillhörande tjänster för hela kommunkoncernen och dess helägda eller delägda bolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30233000 Lagringsmedier och läsenheter, 30210000 Databehandlingsmaskiner (maskinvara)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen