537532-2019 - ÄndringSverige-Helsingborg: Arbetskläder för män
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder station, kontor, idrott och service räddningstjänsten
Referensnummer: 19/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18110000 Arbetskläder för män
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Upphandlingen omfattar inköp av arbetskläder för station, kontor, idrott och service för Räddningstjänsten Skåne Nordväst
Delar
Upphandlingen består av två delar. A. Arbetskläder kontor samt B.Arbetskläder Station, idrott och service. Det är möjligt att lämna anbud på en av delarna eller båda.
Omfattning
Det antal som myndigheten beräknar att köpa under ett år framgår av utvärderingsbilagorna. Detta är dock ingen garanterad volym utan endast en beräkning.