Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsult
Referensnummer: LD18/04634
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för succesiva avrop av upphandlingskonsult/konsulter till Landstinget Dalarna/Region Dalarna. Avropen kan avse genomförandet av hela upphandlingar, bistå med kompetens och/eller som resurs i delar av upphandlingsprojekt, administrativt stöd, rådgivning och/eller utbildning inom upphandlingsområdet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen