537575-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Sollefteå: Anläggningsarbete
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Varierande maskintjänster
Referensnummer: UH-2018-182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Sollefteå kommuns behov av varierande maskintjänster, och lastbilstjänster för område 2, dock inte undantagna tjänster enligt punkt 1.4 i AF.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen