Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsverkstad
Referensnummer: 21/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vårgårda kommun inbjuder er att lämna anbud på fordonsverkstad till kommunen, för kommunens personbilar och lätta lastbilar. Avtalet omfattar även däckhotell, däckservice, tvätt och däckbyten. Upphandlingens syfte är att tillgodose kommunens behov av efterfrågade tjänster under avtalsperioden.
Sista anbudsdag
Anbudet ska vara köparen tillhanda senast
2021-11-19 23:59
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50112000 Reparation och underhåll av bilar, 50112300 Biltvätt och liknande tjänster, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen