2. Förfarande
Förfarande
Titel: Frekvensomriktare och motorer för lågspänning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar frekvensomriktare och motorer för lågspänning samt tillhörande produkter, system och tjänster inklusive kommunikation, support, underhåll och uppdatering av hård- och mjukvara.
Intern identifierare: 24/28
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32552420 Frekvensomvandlare
Ytterligare klassificering (cpv): 31110000 Elektriska motorer, 31600000 Elektrisk utrustning, 45315600 Lågspänningsanläggningar, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50532100 Reparation och underhåll av elektriska motorer, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000