537643-2020 - ÄndringSverige-Lund: Tvätt, disk och rengöringsmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Facility produkter
Referensnummer: KS 2020/0645
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser följande delområde, se flik i Artikelbilagan.
1. Rengöringsmedel samt städartiklar
2. Kost och serveringsartiklar
3. Hygien
Det finns även behov av support, utbildning, demonstration och service kring offererade delområden.
Anbud kan läggas på ett eller fler delområden.