537677-2023 - ÄndringSverige-Umeå: Övriga elinstallationsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service, installationer/mindre till- och ombyggnadsarbeten gällande elarbeten
Referensnummer: 23025
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45317000 Övriga elinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal med successiva avrop efter behov av service- och underhållsarbeten, installationer samt mindre till- och ombyggnadsarbeten avseende elanläggningar inom beställarens fastighetsbestånd samt hyrda objekt.
Avtal kommer att tecknas för ett så kallat delat anbud och omfattar Holmsund/Obbola med omnejd, Hörnefors med omnejd, Sävar och Tavelsjö med omnejd och centralorten Umeå med omnejd.  Umeå kommun kommer att teckna ett rangordnat avtal på ett anbudsområde, Centralorten Umeå med omnejd där max 2 anbudsgivare kommer att antas. På de övriga anbudsområdena kommer det att tecknas avtal med en leverantör.
Priset ska ej anges utan är ett fast angivet timpris