537678-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Uddevalla: Planeringssystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Planeringssystem till socialtjänsten
Referensnummer: SN 2018-358
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30196000 Planeringssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun upphandlar planeringssystem till socialtjänsten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48451000 Programvara för affärsresursplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen