Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel av utemiljö Västra Gårdsten
Referensnummer: gb uh 208-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar Skötsel av utemiljö inom Gårdstensbostäders Ab Fastighetsbestånd på Peppar- och Kanelgatan, västra Gårdsten (1000st lägenheter) Uppdraget är funktionsbaserat med angivna frekvenser/ minimikrav.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen