Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Julgåvor till medarbetare
Referensnummer: KS 2023/01063-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerås stad inbjuder till att lämna anbud i denna upphandling som omfattar ramavtal för julgåvor (gåvokort) till medarbetare inom kommunen. Med gåvokort avses värdebevis med ett på förhand fastställt värde som används för att välja julgåvor från ett utvalt sortiment i en digital portal under en begränsad tid. Med gåvokort avses inte presentkort.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 17 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18530000 Presenter och priser, 30163000 Betalkort
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Västerås stad uppskattar behovet av gåvokort till cirka 4 400 000 SEK per år.
Volymuppgifter grundar sig på antalet anställda i kommunen och en uppskattning av framtida behov och kan komma att såväl över- som underskridas.