Syftet med upphandlingen är att säkerställa att FI:s behov av kvalificerade ekonomer uppfylls.
FI värdesätter ett nära samarbete med leverantörer som tillhandahåller konsulter som är pålästa, kunniga och uppdaterade på ändrade regler och lagar inom område kvalificerade ekonomitjänster.
FI beräknar preliminärt att vi kommer att behöva upp till 1 000 konsulttimmar per år under avtalsperioden. Angiven volym är uppskattad och FI garanterar inte några avropade volymer under kommande avtalsperiod.
Beställning kommer att göras av staben på område Styrning och verksamhetsstöd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen